درباره ما
صفحه نخست » درباره ما » صنایع سنگ آروین
صنایع سنگ آروین

شرکت صنایع سنگ آروین با هدف ایجاد و نوآوری در زمینه صنایع معدنی و فرآوری سنگ در سال ۱۳۸۷ پا به عرصه این صنعت نهاد.
این مجموعه فعالیت خود را در زمینه های اکتشاف ، استخراج و فرآوری سنگ گرانیت آغاز کرده و با در اختیار داشتن خطوط تولید کاملا خودکار و مدرن برش سنگ های گرانیت تایل با ضخامت ۱ سانتیمتر برای اولین بار در ایران و با بهره گیری از بهترین ماشین های ساب ، با بالاترین سطح فرآوری و کنترل کیفیت محصول در تمامی مراحل تولید و تحویل در بسته بندی پالت های چوبی بر حسب نیاز مشتریان و مطابق با استانداردهای جهانی و تکنولوژی روز دنیا به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان سنگ گرانیت به شمار می رود. محصولات فرآوری شده این مجموعه انواع سنگهای گرانیت می باشد.
شرکت صنایع سنگ آروین واقع در نطنز شهرک صنعتی اوره و در زمینی به مساحت ۳۰۶۰۰ متر مربع درسال ۱۳۸۷ احداث گردید. سالن تولید این مجموعه به مساحت ۶۰۰۰ متر مربع شامل قله بر ها ، دستگاه های فرآوری، پولیش و بسته بندی سنگ می باشد . تمامی خط تولید به صورت مکانیزه بوده که نقش مهمی در کیفیت برتر سنگ تولیدی ایفا می کند. دستگاه های خط تولید این واحد ساخت بهترین شرکت های اروپایی می باشد و به لحاظ کیفیت ساب و برش ، مرغوبیت محصول در کشور بی نظیر بوده و در سطح بالاترین استانداردهای دنیای گرانیت می باشد. خط تولید این واحد قادر است روزانه تا ۱۰۰۰ متر مربع سنگ را تولید نماید و توانایی تولید سالیانه بیش از ۳۰۰/۰۰۰ متر مربع انواع سنگ گرانیت را دارا می باشد تا از این نظر نیز در صنعت فرآوری سنگ کشور بی رقیب باشد.

 

  

 

چرا آروین بهترین انتخاب است؟

  • به کارگیری فناوری پیشرفته توسط بهترین ماشین آلات کاملا خودکار ساخت اروپا که باعث کم شدن دخالت انسان و متعاقبا کاهش خطاهای انسانی در تولید می شود.
  • توانایی تولید سنگ گرانیت تایل با ضخامت یک سانتیمتر که به دلیل وزن کمتر هزینه های حمل و نقل را تا نصف کاهش می دهد و همچنین مراحل بارگیری ، حمل و تخلیه و نصب بسیار آسان تر می شود و وزن سازه را به نحو چشمگیری کاهش می دهد.
  • اندازه دقیق ابعاد محصول (طول، عرض، ضخامت) که باعث سهولت و بالا رفتن کیفیت نصب می شود.
  • کیفیت بی نظیرساب ماشین های پولیش آروین استاندارد جدیدی را در جلوه و زیبایی بصری این محصول در کشور به وجود آورده است.
  • ساب یکنواخت در وسط و گوشه ها که سبب همسان شدن ضخامت در تمام نقاط می شود.
  • توانایی پخ زدن بسیار ظریف در لبه محصولات که از لب پر شدن آنها در هنگام حمل جلوگیری و باعث سهولت، سرعت و کیفیت بالاتر در نصب می شوندو نهایتا سطوح فرش شده فاقد ناهمواری در محل اتصال سنگ ها به یکدیگر خواهند بود.
  • سرعت بالای خطوط تولید که موجب تولید انبوه و با کیفیت محصول می شود و توانایی پاسخگویی به نیازهای پروژه های بزرگ نظیر فرودگاه ها ، مجتمع های تجاری ، بیمارستان ها و ... را به وجود می آورد.
  • تخصص بی نظیر ما در فرم دهی و پرداخت لبه سنگ، محصولات ما را به بهترین گزینه برای سطوح روی میز (Counter Top ) و پله تبدیل می کند.

 

    

 

سنگ چیست؟
سنگ به موادی از پوسته زمین اطلاق میشود که از یک یا چند کانی که با یکدیگر پیوند یافته اند، تشکیل شده است.
در زمین شناسی به سنگ های حاصل از انجماد مواد مذاب، سنگ های آذرین میگویند، سنگ های آذرین به دو بخش سنگ های آذرین درونی و سنگ های آذرین بیرونی تقسیم می شوند. سنگ های آذرین بیرونی حاصل فرآیند آتشفشانی و بیرون ریختن مواد مذاب از دهانه آتشفشان است، اما سنگ های آذرین درونی از انجماد ماگ ما در داخل پوسته زمین تشکیل می گردد. این سنگ ها در پوسته زمین به اشکال مختلفی منجمد می شوند.
سنگ گرانیت از سه کانی کوارتز، فلدسپات و میکا به همراه کمی ناخالصی های دیگر تشکیل شده است.